вторник, 18 марта 2014 г.

Година спілкування для учнів 8 класу
Тема: У чому сенс життя та щастя людини?
 Мета: Сприяти вихованню в учнів доброти, чесності, порядності, людяності, великодушності, самопожертви, гуманного ставлення до оточуючих, працьовитості, відповідальності, любові до людей, до рідної землі.; закріпити уявлення учнів про моральні цінності людини; розвивати вміння аргументовано висловлювати свою думку; у доступній ігровій формі розглянути одне з філософських питань — питання про «сенс життя». Допомогти учням зрозуміти сенс людського життя, визначити своє місце в ньому. Навчати оволодівати мистецтвом спілкування та навичками взаємодопомоги, пробуджувати у дітей щирий інтерес до всього корисного, морального; бажання назавжди зберегти людську гідність.
Обладнання: аудіо запис повільних та жалісливих мелодій, мультимедійний проектор, презентація до години спілкування, відеоролики, картки із завданнями для груп.
Форма проведення: заняття - форум
Хід заняття
Учитель.
Доброго дня, любі діти! Я прошу Вас хвилинку постояти. Хай першими сядуть уважність та щирість, другими – сердечність та чуйність, а згодом – доброта та милосердя. Ви завагалися? А чому? Я не випадково зупинила Вас. Кожен на хвилинку замислився над чистими джерелами своєї душі
Поверніться, будь-ласка, один до одного, покладіть долоні своєму товаришу. Ви відчуваєте тепло його руки. Це тепло його серця і тепло душі. Воно зігріває Вас, так як і багатство Ваших душ може зігріти ближнього.
Епіграф 
Життя твоє – безцінний дар.
Не забувай про це ніколи.
Ти спиш під зорями стожар,
Чи з друзями ідеш до школи,
Живеш ти в місті чи в селі,
Подумай, як життя прожити?
Ти слід залишиш на землі –
То треба гарний залишити.
Лариса Шевчук
- Які слова у цьому вірші найголовніші?
- Сьогодні ми з’ясуємо, в чому цінність людського життя та його неповторність.
Вступне слово вчителя: 
Людське життя... Неповторне і звичне, радісне і сумне, сповнене глибоких переживань, солодке, як мед і гірке, як полин. Люди, їх мільйони... всі вони зовсім різні і чимось неповторні. Вони, мов ті зорі на небі, що горять своєрідним світлом. Так життя кожної людини – це стежина, встелена жовтогарячими чорнобривцями, духмяними вишеньками, стежина з червоними і чорними тонами, як у пісні „червоне – то любов, а чорне - то журба”... Бо й справді, кожне життя здається нам якоюсь дивовижною квіткою, яка вранці вмивається росою, зустрічаючи новий день, ніжно простягає руки – пелюстки до сонця, щоб захистило її від усього злого й недоброго, а ввечері тихо й сумовито складає свою голівку до матері – землі, сподіваючись наступного дня побачити цей світ кращим.
Стежина життя... Це по ній кожен має пройти гідно. Але якою вона буде? Куди прямує? Що таїть на своєму шляху? Підлітковий вік – особлива пора людського життя, коли ти вже торкнувся притягальної сили землі, а легенькі крила дитинства ще піднімають тебе у небо де живе казка, де панує мрія. Юність – це пік вашого життя. Зараз ви робите найвеличніше свої відкриття – відкриваєте самих себе. А відкриття самого себе – найпрекрасніше, що може відчути людина. У цих пошуках глибокий зміст: кожен може розкрити свої реальні, досі незнані можливості. Щоб виявити і використати їх, щоб знайти себе, треба себе пізнати, тобто вивчити і зуміти оцінити. А це і дасть можливість будувати, творити своє „Я”.
Чи хвилює кожного з вас питання: Хто я? Навіщо я прийшов у цей світ? Куди іде моє життя? Що я залишу після себе? Чи хтось колись про мене згадає? Здається прості запитання, але дати на них відповідь все важче та важче.
 Мотивація даного заходу
Людині, яка втрачає сенс життя дуже важко в житті знайти себе. Особливо, якщо вона не отримує підтримки і поради інших. Для чого ж потрібен сенс у житті? Як його можна знайти? Де люди шукають себе? (виступ експерта з даного питання Гострик О. М.)
Вправа «Асоціація»
 Вам було запропоноване домашнє завдання: зобразити сенс життя у вигляді символів та захистити свою роботу. Приклади робіт восьмикласників:
§ Людський слід (залишити після себе слід на землі)
§ Корабель пливе у безкрайньому морі, орієнтуючись на світло маяка (людина може заплутатись в життєвих проблемах, але обравши сенс життя завжди отримає орієнтир у житті)
§ Будинок, дерево, дитина (побудувати будинок, посадити дерево, виховати дитину)
 § Лелека з пташеням на даху (мир на землі, в сім’ї, добробут)
§ Капустина (у кожної людини безліч інтересів та бажань (листя капусти), але на своєму життєвому шляху є найважливіша мета (качан)).
Основна частина
Тож сьогодні ми зібралися тут для того, щоб спробувати дати відповідь на просте запитання: У чому сенс життя та щастя людини?
Гра «Ті, хто щасливі»
Зараз пропоную погратися в гру. Ті, хто мають те, що я називаю, підніміть руки.
§ Ті, хто мають телефони;
§ Ті, у кого довге волосся;
§ Ті, хто сьогодні в штанях;
 § Ті, у кого сережки;
§ Ті, у кого в щоденнику сьогодні 10 балів;
§ Ті, хто щасливі. (діти знітилися)
Так, важко визначитися, правда? Що ж таке щастя? Чи всі заслуговують на нього? Чи кожен зможе бути щасливим? Послухайте притчу і скажіть, в чому ж щастя людини?
 Притча про щастя
В одному селі жив чоловік, який мав власний будинок, дружину, дітей. Та не мав, як він вважав, щастя. І ось дізнався чоловік, як його знайти. Треба було йти 7 днів і 7 ночей до того місця, де твоє щастя. Так він і зробив. Дорога проходила через ліс. Пройшовши половину шляху, чоловік стомився і ліг під деревом перепочити ногами в той бік, куди йшов. Та, коли спав, перекрутився, і вранці вставши пішов додому, думаючи, що йде у правильному напрямку. Через 7 днів і 7 ночей дійшов чоловік до бажаного місця. Побачив він гарне село. І хоча воно нагадувало його рідне, здавалося чоловікові кращим. І будинок, так схожий на його, був більшим і красивішим. І господиня цього будинку здавалася привітнішою і лагіднішою, а діти — вихованішими і розумнішими. І подумав чоловік: яким би був він щасливим, коли б мав все це.
Підсумок: Отак і ми часто шукаємо щастя десь далеко, не помічаючи, що воно зовсім поряд, тільки треба його побачити, відчути серцем і душею, навчитися цінувати те, що маємо від Бога, від батьків, від землі рідної. Що ж кожна людина вважає за щастя?
(відповіді дітей)
Як кажуть все починалося з малого. Кожен з нас теж був дитинкою. Пригадайте кожен своє дитинство, а я спробую вам допомогти.
(Перегортаються сторінки електронного фотоальбому під мелодію пісні “Маленькая страна”. Вчитель коментує)
Ось вона – країна, куди не можна повернутися. Це там ніяких проблем, хіба що ненароком розбита мамина улюблена ваза чи розлито чай на татову газету. Такими ми були. Думаю, на цих фотографіях хтось упізнав себе чи свого товариша по парті. Пригадав безтурботну пору, яскраві іграшки. А поряд звичайно люблячі тато і мама.
Родина. (Звучить приспів пісні “Родина” у виконанні дівчат вокальної групи). Така вона наша родина – тато, мама, і насамперед батьківщина - наша рідна ненька Україна. Як ви вважаєте, чому Україну я віднесла до родини? (Бо кожна держава піклується про своїх громадян як мати про своїх дітей)
Справді, держава піклується про нас. Може іноді це не кидається в очі і навіть стає трішки образливо, що одним вона приділяє більше уваги, іншим менше. Насправді  це не так. Вона дає усім нам рівні права не залежно від походження чи кольору шкіри. Допоможіть мені пригадати ці права.
( діти називають права, що визначаються Конституцією України:
ст. 27 невід’ємне право на життя. Обов’язок держави захищати життя людини.
Ст28 повага до гідності – ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому поводженню чи покаранню. Що принижує людську гідність.
Ст29 на свободу й особисту недоторканість.
Ст30 недоторканість житла.
Ст. 31 таємниця листування, телефонних розмов, іншої кореспонденції.
Ст32 невтручання в особисте і сімейне життя.
Ст33 свобода пересування. Вільний вибір місця проживання.
Ст34свобода думки. Вільне вираження поглядів і переконань
Ст35 вільне віросповідання.
Ст36 вільне об’єднання у  партії та організації по захисту прав, свобод, культурних інтересів та інше.
Ст38 вільно брати участь у виборах, референдумах.
Ст41 володіти власністю майновою чи інтелектуальною.
Ст43 на працю.
Ст45 на відпочинок.
Ст. 46 на соціальний захист.
Ст47 на житло.
Ст49 на охорону здоровя.
Ст. 50 на безпечне довкілля.
Ст. 53 на освіту.
Крім цього учні можуть назвати Загальну декларацію прав людини. Конвенцію ООН про права дитини, ратифіковані в Україні.)
Отже життя наше розпочинається з батьківщини, триває у родині.
Сьогодні під час години спілкування ми створимо з вами проект: побудуємо будинок, який назвемо «Сенс нашого життя». Складатиметься він із цеглинок-надписів того, що для нас є важливим у виборі сенсу власного життя. І я думаю, ви всі зі мною погодитесь, що його підмурком, звичайно, будуть міцна родина, батьківщина.
1. Робота в групах. (Учні об’єднуються в групи згідно карток, на яких зазначено їх назви та виконують запропоновані завдання).
«Фантазери».
Дібрати прикметники до слова «життя».
(Щасливе, веселе, цікаве, творче, важке, безрадісне).
Життя буває різне і кожному хотілося б, щоб воно було щасливе, цікаве, що ж для цього треба? Ми дізнаємося у наших психологів
«Психологи». Розмістити слова за порядком їхньої важливості у твоєму житті.
(Великий будинок, гроші, любов, працьовитість, друзі, впевненість у собі, освіта, здоров’я, дружна сім’я, гарна зовнішність).
«Мислителі». Довести, які чинники і як впливають на життя людей?
- мир між членами сім’ї; дах над головою; освіта; міцне здоровя; прибуток; стабільність; життя без конфліктів; настрій; емоції; здоровий спосіб життя.
Що ж про життя говориться в літературі?
«Літератори». Складіть розрізані прислів’я і поясніть їхній зміст.
Життя прожити – не поле перейти
Мудрим ніхто не вродився, а навчився
Було б здоров’я – все інше наживеш.
Учитель.
Як ви розумієте цю мудрість? (Відповіді дітей).
– Правда, здоров’я – всьому голова. Коли людина здорова, то вона дужа, весела, красива, сильна, витривала, смілива, тому що вона себе прекрасно почуває і може наполегливо працювати, навчатись, може робити те, що їй до душі, займатись улюбленою справою. А коли щось болить, то сили немає, радості також, бо всі думки про одне – позбутись болю. Отже, бажаю всім доброго здоров’я! Будете здорові – будете щасливі й радісні.
– А як же берегти своє здоров’я?
Зараз кожна група складе «Дорогу здоров’я» із правил, яких треба дотримуватися, щоб бути здоровим. При цьому пам’ятайте, що здоров’я може бути не лише фізичним, а й моральним, і соціальним. (Думки дітей).
– Берегти своє здоров’я – це означає вести здоровий і активний спосіб життя: робити зарядку, ходити в походи, займатись посильною фізичною працею, відвідувати спортивні секції, любити і дотримуватись чистоти, тому що чистота – запорука здоров’я. А ще виробляти в собі добрі, корисні звички, позбавлятись та уникати поганих, шкідливих.
Тож стіни нашого будинку зведемо із дощечок здоров’я.
Учитель.
Тепер уявіть собі, що ви абсолютна здорова людина. Чи достатньо лише одного здоровя аби сказати на схилі років “Я прожив своє життя не марно”?
(Звичайно цього замало. Бо кожна людина має почуття власної гідності і хоче відчувати себе значимою. Для цього вона повинна зробити у житті щось особливе, як ми кажемо, залишити за собою хороший слід, пам’ять, заслужити повагу від інших.)
Яким чином цього можна досягти?
(Учні міркують про те, що кожна людина від народження має якісь нахили, здібності, інтереси. Якщо вона зможе себе проявити з кращої сторони, користуючись власними природними задатками, то її пам’ятатимуть.)
Отже дах будинку «Сенсу нашого життя», безперечно буде зі смужок природних нахилів, здібностей, талантів, які ми обов’язково повинні у своєму житті реалізувати. Перевірка домашнього завдання «Я маю талант»
Скажімо, я пишу вірші. Але так склалося, що вважаю це заняття не корисним і роблю цю справу лише для себе, аби дати вихід почуттям, емоціям. При цьому я приховую свої твори, бо вважаю їх недосконалими, не яскравими і ще якимись не... Чи прославлюсь я як поет? Звісно, що ні. А що ж необхідно проявити особистості, щоб досягти успіху? Які якості слід проявити?
(Учні міркують над тим, які якості сприяють успіху. Визначають працелюбність, терплячість і терпимість до інших, настирність, сміливість, розум, здоровий егоїзм, впевненість у своїх силах, тактовність, енергійність та інші якості. Вчитель записує їх на дошці, аби пізніше підкреслити, що досягненню успіху сприяють лише позитивні якості, спрямовані на самоорганізацію та самореалізацію, що іноді навіть утискають бажання, інтереси і переходять в обов’язок.)
Учитель.
Діти, погляньте на наш будинок, чи можна його вважати завершеним? Чому? Так. У ньому немає вікон, він якийсь сірий, непривабливий. Тож продовжимо його удосконалювати. Я пропоную вам уважно прослухати текст-загадку і визначити, про що йде мова. «Вона нічого не коштує, але створює багато чого. Вона збагачує тих, хто її отримує, не збіднюючи тих, хто її дарує. Вона продовжується одну мить, пам'ять же про неї часто зберігається надовго. Нема таких багатих, які могли б прожити без неї, і немає таких бідних, які не стали б багатшими її милістю. Вона створює щастя в домі, атмосферу доброзичливості у справах і служить паролем для друзів.
Разом із цим її не можна ні купити, ні випросити, ні позичити, ні вкрасти, бо вона є та цінність, яка не принесе ніякої користі, якщо тільки не буде йти від чистого серця».
♦     Про що йде мова? (Про посмішку).
Зараз я знову пропоную вам попрацювати у групах. Тільки тепер ви отримаєте завдання іншого характеру.
«Фантазери».
Зобразять нам посмішку на малюнку.
 «Психологи».
Створть образ «сонячної» людини
«Мислителі».
Складуть асоціативне гроно до слова «усмішка»
«Літератори».
Доберуть епітети до запропонованих слів: душа, серце, обличчя, дитина, погляд, усмішка.
А нашим гостям запропонуємо скласти сенкан із цим словом.
Тож скажіть, яка риса людського характеру пов’язана із усмішкою? Так доброта. Є сонце велике — воно на небі. А є маленьке сонце, яке світить у кожному з нас — це наша доброта. Добра людини — та, яка лю­бить людей і допомагає їм. Добра людина любить природу й охороняє її. А любов і бажання допомогти зігрівають нас самих, як сонце. Добро — це бажання людини зробити щасливішими інших людей. Зрозуміти і здійсни­ти бажання іншого — це насолода. Може, саме тому ще в старій азбуці букви називалися словами.
А — аз
Б — буки
В — вєді
Г — глаголь
Д — добро
Ж — живете
3 — земля
Л — люді
М — мислєтє
П — покой
Учитель. Азбука мовби закликала: «Люди Землі, мисліть, думайте і творіть добро». До цього закликають нас у своїх творах поети. Послу­хаймо вірші про доброту.
Учень
     Вірш Любові Забашти «Людина починається з добра»
А де ми можемо розмістити її у нашому будинку? Я з вами цілком згодна. Адже лише доброта, сонячність можуть зробити таким  рідним, таким бажаним сітло у вікнах будинку «Сенсу нашого життя».
Учитель. Діти, нам залишилося лише прикрасити нашу будівлю. І для того, щоб гарно і правильно це зробити, я пропоную розв’язати кілька життєвих ситуацій.
Кожна група отримує свою ситуацію і висловлює свою думку.

Ситуація 1
Сергій поспішав додому після тренування. І раптом на сходовому майданчику його увагу привернув миготливий вогник чийогось мобільного телефону. Він дуже зрадів такій знахідці і підняв його. В голову прийшла думка: «От класно, подарую татові на день народження!»
Які особистісні якості проявилися у Сергійка?

Само
вдосконалення
Подумай, чи не занадто ти поблажливий сам до себе. Не поспішаєш придумати сто причин для виправдання, коли говориш одне, а робиш інше.

Ситуація 2
Вчитель захворів, і на заміну у клас прийшов його колега. Урок розпочався з опитування домашнього завдання, але всі учні класу, змовившись, сказали, що не готові відповідати з даної теми, оскільки цей матеріал ще не вивчали. І тоді новому вчителеві, на шкоду програмі, довелося повторно пояснювати цю тему.
Які якості проявилися у всіх учнів?

Самовдосконалення
Подумай, що необхідно виховати в собі самому, щоб вчинити, як треба. Запитай у себе відверто, завжди в тебе «шпага чесності» готова до бою? І не треба викручуватися перед самим собою.

Ситуація 3
Ви стали свідком того, що з вашого однокласника насміхаються хлопці з інших класів, користуючись його наївністю, безпосередністю і довірливістю. Як ви вчините? Які риси при цьому проявите?

Само
вдосконалення
Стався до себе і своїх друзів критично. Завжди ти і твої друзі можуть відстояти власну честь? Не бійся добрих поривів. Вчися жити серед людей і для людей.

Ситуація 4. Лист від Марини, 15 років.
 «У мене завжди були добрі стосунки з матір’ю. Я розповідала їй все: хто на мене звертає уваги, хто запросив танцювати. Але ось мене почав проводжати додому юнак мого віку. З ним цікаво спілкуватися. Коли я розповіла мамі про нього, вона сказала, що мені ще зарано думати про такі серйозні речі, як хлопці, кохання. Я знаю, що обманювати недобре, але боюся ділитися з мамою своїми переживаннями, роздумами. Тож зовсім не знаю, як бути?»
– Що ви порадите Марині?
А чи вважаєте ви кохання сенсом життя?
Чи потрібно прикріпити це почуття до нашого проекту?

Самовдосконалення
Кохання – велике почуття. Чи готовий ти його відчути? Чи здатний навчитися чимось жертвувати заради цього почуття?
Не випадково в народі кажуть: «Посієш звичку - пожнеш характер, посієш характер - пожнеш долю»
Проаналізувавши ситуації, можемо зробити висновок, що поведінка людини завжди залежить від її моральних якостей: позитивних і негативних. Якими з них  ми можемо прикрасити наш будинок, я які можуть його зруйнувати? 
Ось ми  з вами начебто добудували дім під назвою «Сенс нашого життя». У ньому вам жити. І для того, щоб це життя було насправді щасливим, повноцінним, я пропоную скласти  віршовані «Правила гідної поведінки від 8-Бкл.» Над цим завданням я пропоную попрацювати і нашим гостям.
 Правила гідної поведінки від 8-Б

…….не відповідай,
.......... не помічай.
…………прожени,
…………збережи.

Правила гідної поведінки від 8-Б

…………………..вибачити.
……не звинувачувати.
…………..…..пожалій.
………………...зігрій.

Правила гідної поведінки від 8-Б

…………прощай.
……не звертай.
……посміхнися.
………поділися.
Ви чудово впоралися із завданням. Але над цим завданням працювали і наші гості. Послухаємо їх варіанти правил.
Наші «Фантазери» спробували зобразити подібні правила в малюнках. Подивимо-ся, що у них вийшло.
Діти представляють свої правила в картинках.
Милосердя, доброта, співпереживання, уміння розділити чужий біль, вчасно підтримати у важку хвилину, допомогти в горі і біді, чесність - це кращі риси людини. Мені дуже хочеться, щоб вони були характерні і вам, щоб ви виросли високоморльними людьми.
Одного разу мої випускники 11 класу вирішили написати собі листи в майбутнє. Вони кілька років зберігалися у мене, а на вечорі зустрічі хлопці і дівчата з великою цікавістю і теплом читали свої послання.
Давайте і ми з вами спробуємо скласти розповідь про себе, уявивши себе дорослими. Ваші розповіді я збережу, і до них ми повернемося в 11 класі. Порівняємо, як зміняться наші думки і мрії за три роки.

Вчитель роздає заготовки листів.
     У майбутньому я, звичайно, буду _____________________________ людиною. ___________________ людиною це означає _________________________________ ____________________________________________________.      Я буду працювати ________________________________________________________. На роботі я буду намагатись, щоб людям зі мною було ______________________________________
А для цього важливо пам'ятати про те, що __________________________________
_________________________________________________________________________. У мене буде ________________ сім'я. Мені хочеться, щоб відносини між усіма _________________________________________________________. У своєму поводженні з ними я буду_________________________________________ ___________________________________________________________________________________________________________. Особливу увагу, турботу я буду приділяти______________________________________________________________,
Тому що __________________________________________________________.
У мене будуть друзі, з якими я _______________________________________.
Але головне, до чого я буду прагнути в майбутньому,
це ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________. __________________________, 8-Б кл.

Може хто з вас, хоче прочитати свого листа?
Найцінніше, що є у людини, — це її життя. Воно дається їй тільки раз і кожній — своє. Довге чи коротке, неповторне і звичне, радісне і сумне, солодке, як мед, і гірке, як полин, воно триває лише від народження до смерті, і його не можна прожити двічі.
Один східний володар захотів пізнати всю історію людства. Мудрець приніс йому 500 томів. Зайнятий державними справами, цар відіслав його, наказавши викласти все це в більш стислій формі. Через 20 років мудрець повернувся. Історія людства займала тепер 50 томів, але цар був уже занадто старий, щоб подолати стільки товстих книг і знову відіслав мудреця. Пройшло ще 20 років, і постарілий, посивілий мудрець приніс володарю один-єдиний том, який вміщав усю премудрість світу, яку той прагнув пізнати. Однак цар лежав на смертельному одрі і у нього не залишилось часу, щоб прочитати навіть одну цю книгу. Тоді мудрець виклав йому історію людства в одному рядку: людина народжується, старіє і помирає.
Тож для чого людина приходить у цей світ? Щоб помучитись, постраждати і безслідно піти у забуття? Який смисл у цьому всьому? В чому сенс життя?
(по черзі на сцену виходять шестеро дівчат. У руках вони тримають свічки, що символізують народження дитини, підлітковий вік, юність, молодість і зрілість)
1-а дівчина. Коли дитина народжується, її свічка починає горіти. Тремтливий вогник поступово розгоряється, але він може згаснути будь-якої миті від легенького вітру, як дитина від хвороби. Тому батьки прикривають це полум?я долонями, щоб їхня дитина мала шанс на довге життя.
2-а дівчина. Виростаючи, дитина стає підлітком. Вогонь ще тріпотить, не маючи змоги заспокоїтися, наче характер підлітка. Підлітковий вік – особлива пора людського життя, коли ти вже торкнувся притягальної сили землі, а легенькі крила дитинства ще піднімають тебе у небо, де живе казка, де панує мрія.
3-я дівчина. Пізніше людина переходить в юність. Частина свічки згоріла, вогонь заспокоївся, але його колір постійно змінюється, так само, як змінюються думки та емоції в головах юних людей. Юність – це період нашого життя, коли ми робимо найвеличніше своє відкриття – відкриваємо самих себе. У цих пошуках глибокий зміст: кожен може розкрити свої реальні, досі незнані можливості.
4-а дівчина. Після юності настає молодість. Людина на землі живе для щастя, добра і любові. Вона шукає вічне кохання, мріє про взаємність, боляче переживає прикрощі та шалено радіє, коли на це є причина, здобуває освіту, влаштовується на роботу, створює сім?ю, виховує дітей. Тому її свічка дає вже стабільну кількість світла і тепла.
5-а дівчина. Згоріла вже чимала частина свічки. Людина починає підбивати підсумки, думає про те, що вона зробила за той час, доки горів її вогонь.
6-а дівчина .На своєму останньому етапі свічка горить найяскравіше. Це тому, що людина стає мудрою. Вона ділиться своїм теплом з оточуючими, передаючи їм свій досвід, а коли віск закінчується – гасне.
Учень.
Життя людей – то наче свічки,
Які горять в нічній пітьмі,
Течуть, неначе воску річка,
Кудись прожиті роки й дні.
Життя — це шанс кожного. Доля прихильна до тих, хто здатний триматися на плаву, навіть потрапляючи у вир.
Мати Тереза, лауреат Нобелівської премії, громадянка світу в найвищому розумінні цього слова, залишила тим, хто вступає на життєвий шлях, духовний заповіт, у якому сказано:
Життя — це шанс. Скористайся ним.
Життя — це краса. Милуйся нею...
Життя — це мрія. Здійсни її.
Життя — це виклик. Прийми його.
Життя — це обов'язок. Виконай його.
Життя — це цінність. Цінуй його.
Життя — це любов. Насолоджуйся нею
Життя – це тайна .Пізнай її.
Життя – це удача .
Шукай цю мить .
Життя таке чудове .
Не марнуй його.
Це твоє життя. Борони його.
Відеоролик Заповіт матері Терези
Пісня «Людина починається з добра» (передача свічки)
Учитель. Ну що ж, любі діти. Підходить до завершення наша виховна година. Я вірю в те, що від сьогодні стала добрішою кожна дитина. Я вірю, що запалений вогник доброти поселиться у ваших серцях і з ним ви будете іти по житті до своєї мети. Ну і, звичайно, я щиро дякую шановним гостям, які були сьогодні з нами.
Нехай любов земна і доброта сердечна
Завжди крокують поруч з Вами у житті.
Ви майбутнє України, ви завтрашній день. У ваших руках  яким воно буде – майбутнє, якого змісту набуде сенс буття. Ще раз погляньте на дошку. Це вже готовий рецепт успішного життя. Дозволю собі лише маленький штрих. “Якщо маленька людина в маленькому місті сумлінно робить свою маленьку справу – Всесвіт стає кращим.” Східна мудрість.
 А на останок невеличка порада.
Зумій завжди собою володіти
Серед прокльонів недругів своїх,
Вір сам собі і не зійди з орбіти,
А маловірам  - відпусти їх гріх;
Терпіння май, чекати вмій невтомно,
Брехливі оминувши манівці;
Вмій вибачить й не здатися при цьому
Щедрішим і мудрішим, аніж всі.
Простим зостанься в бесіді з царями,
Зостанься чесним й відданим юрбі,
Будь з друзями простий і з ворогами,
Щоб всі належне віддали тобі.
Наповни змістом щонайменші миті,
Не піддавайся примхам суєти
І станеш ти господарем над світом,
          Тоді людина справжня будеш 

1 комментарий:

  1. Casino Player Reviews - Dr.MCD
    The reviews by the players about Casino Player are from real 보령 출장안마 casino players. We've rated each casino 여주 출장안마 with their feedback 평택 출장마사지 and whether they agree with  광주광역 출장샵 Rating: 4.3 · 광양 출장마사지 ‎2 reviews

    ОтветитьУдалить